úterý 29. prosince 2015

"Kdo je panic je looser!" - Vyhodnocení dotazníku, 3. část

Moji milí,
zdravím vás u dalšího pokračování vyhodnocení dotazníku na téma: "Sex a vztahy." V tomto předposledním díle si budeme povídat o sexu jako takovém. Máme za sebou otázky týkající se významu sexu a ochrany při něm, nyní nás čeká "naše poprvé" a sex na jednu noc. Obě témata jsou neméně zajímavá, proto si zaslouží své místo ve článku. Spousta starších lidí má pocit, že dnešní mládež žije povolným životem, jehož nedělitelnou součástí je sex, a berou to jako jakési pohoršení či nedostatek. Jak možná víte, v tomhle jim budu vždy oponovat a vždy si budu stát za tím, že sex je součástí každého zdravého života a bylo tomu stejně tak i před padesáti lety, i před sto lety,  mnohem dál...
Často se rodiče nedokáží smířit s tím, že se z jejich dětí stávají dospělí lidé.

5. otázka: Kdy bylo vaše poprvé?

První sexuální zážitek je pro mnohé mladé lidi velice lákavý - jak už v této sérii vyhodnocování opakuji poněkolikáté - zakázané ovoce chutná nejlépe. Se sexualitou se začínáme seznamovat vlastně mnohem dříve, než v pubertě. Už jako malé nás zajímalo, jak se "dělají děti," někteří z nás porovnávali to, co mají mezi nohama, s kamarádkou či kamarádem ve školce... Ať chceme nebo ne, alespoň na kousek se sexuality narazíme i v útlém věku. V tom pubertálním je sex už vnímán jako jakýsi "level nahoře" a kdo je v osmnácti ještě panic/panna, je často vnímán jako looser. Je tak vnímán těmi, co sexu nedávají žádnou velkou váhu, berou ho pouze jako pud a zábavu, nikoliv jako něco, co by měly podtrhnout city a náklonnost... Mnozí jsou na první sex natěšení, vyčkávají na nejbližší příležitost nebo dovršení hranice patnácti let. Já jsem toho názoru, že první sex není zas tak růžový, jak jej vidíme. Může za to určitě osobní zkušenost, na kterou nerada vzpomínám. Bolest, krev a další nepříjemné doprovodné jevy. Každopádně, každý to má jinak a všem bych přála jen ty nejpříjemnější první zážitky :) A jak vypadá průzkum? 

6. otázka: Máte zkušenost se sexem na jednu noc?

Nedávno se mi zeptala jedna kamarádka, zda-li mi nevadí, že můj přítel je můj první (a snad jediný!) sexuální partner se vším všudy... Že takhle poznám mnohem méně a přijdu o možnost porovnání a zažití jakéhosi dobrodružství... A víte, co vám řeknu? Jsem na to pyšná a neskutečně moc. Ostatně, proti sexu na jednu noc nic nemám, pokud se jedná o svobodné rozumné a nezadané lidi, jednou za čas si nějakým způsobem užít, proč ne. Ale pokud to přeroste v sukničkářství a ve špatný návyk, jsem zásadně proti. Chápu, že to pro někoho může být adrenalin nebo cokoliv jiného lákajícího, ale já si naopak myslím, že síla sexu roste až se vzájemným poznáváním, tudíž až v delším vztahu. Přeci jen nevíte, co se tomu druhému líbí nejvíce a co naopak nemá rád, je to prostě "buď a nebo." Buď to bude nezapomenutelný zážitek, který si budete chtít zopakovat, anebo totální fiasco. Pro mě za mě, ať si každý dělá, co chce a s kým chce, ale hlavně ať tím nikoho neomezuje a bezpečně! :)

To by bylo, milí čtenáři, pro dnešek vše. Už nás čeká jen závěrečná část vyhodnocení, které bude neméně zajímavé. Budu ráda, když v komentářích vyjádříte svůj názor, zkušenost či poznatek. Prostě cokoliv k tématu. A pokud máte blog, budu ráda, když mi dole zanecháte odkaz, ráda si počtu! :)

ODKAZY NA PŘEDEŠLÉ ČÁSTI VYHODNOCENÍ 
1. část
          → 2. část
Mnozí sexu na jednu noc litují.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář! Pamatuj, že názor je snad ta největší svoboda, co člověk má :)